Ky është momenti kur një peshkaqen noton dhe kafshon nga një aligator në ujërat e Karolinës së Jugut në SHBA.

Sipas mediave të huaja, peshkaqeni noton dhe sulmon aligatorit për një moment para se të zhduket përsëri nën ujë.

Siç bëhet e ditur, “takimi” ndodhi pasi turistët në Hilten Head Island po hidhnin peshq në ujë për të ushqyer ‘aligatorin’.

Duke shpresuar për një “vakt falas”, peshkaqeni filloi të qarkullojë dhe përfundimisht vendosi t’i jepte aligatorit një “të goditur”.

Pamjet e sulmit u kapën nga Cory Conlon, i cili po pushonte në zonën turistike në atë kohë.