224 raste pozitive sot në Kosovë

E Shtune  01 Gusht 2020 15:13 |
224 raste pozitive sot në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKSHPK) ka njoftuar të premten, se në 24 orët e fundit kanë vdekur 10  pacientë me COVID-19, ndërkohë janë shtuar edhe 224 raste pozitive.

Sipas IKSHPK-së, të gjithë pacientët që humbën betejën me koronavirusin kishin sëmundje shoqëruese.

Ndërkohë, rastet e fundit pozitive kanë dalë nga 434 mostra të marra nga QKUK-ja, spitalet rajonale dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren.

Më shumë rreth