Dyshohet se xhandarmëria serbe sërish u fut brenda territorit të Kosovës (VIDEO)

E Shtune  26 Shtator 2020 14:58 |
Dyshohet se xhandarmëria serbe sërish u fut brenda territorit të Kosovës (VIDEO)

Dyshohet se të premten (25.09.2020) pasdite, pjesëtarë të xhandarmërisë serbe janë futur sërish brenda territorit të Kosovës.

Sipas faqes “Svirca” në Facebook, kësaj radhe ata janë xhiruar dhe fotografuar derisa ishin rreth 500 metra nga kufiri në Svircë – Kapi.

Klan Kosova ka provuar të kontaktojë me kryetarin e Komunës së Kamenicës, Qëndron Kastratin, mirëpo deri më tani nuk ka marrë përgjigje.

Kujtojmë se ka qenë data 7 gusht 2020, kur xhandarmëria serbe është parë duke kaluar nëpër Karaçevë të fshatit Kamenicë.

Kjo ngjarje ka ngjallur reagime tek banorët e kësaj ane.

Klikoni në linkun e mëposhtëm për t’u informuar më shumë rreth kësaj ngjarje.

 

Më shumë rreth