“Jetimat e Ballkanit” nisin 13 shtëpi të reja në Komunën e Obiliqit

E Marte  15 Shtator 2020 23:15 |
“Jetimat e Ballkanit” nisin 13 shtëpi të reja në Komunën e Obiliqit

Edhe 13 shtëpi të reja do të ndërtohen në Komunën e Obiliqit nga Shoqata Bamirëse “Jetimat e Ballkanit”, shkruan Portali.info.

Këtë e ka bërë të ditur udhëheqësi i Shoqatës, Humanisti Halil Kastrati përmes një postimi në Facebook, ku njoftoi se përfitues të shtëpive janë: Jetima, Veteran e të Sëmurë.

 Postimi i plotë i Kastratit (Pa ndërhyrje)

Edhe 13 shtepi u nisen sot ne komunen e Obiliqit!

Perhaj nisja e shtepive!

Lloj lloj halli e histori te ndryshme, jetima, veteran e te semure

Sot ishim prape ne komunen e Obiliqit per te ju dhene lajmin familjeve nevojtare se po behen me shtepi te reja

Bashke me ne ishte edhe kryetari i komunes z. Xhafer Gashi

Me plote emocione dhe lote gezimi ishin momentet e dhenies se lajmit se po behen me shtepi te reja

Bamires Zoti kurre mos ju humbte

 

Posted by Halil Kastrati on Tuesday, 15 September 2020

Më shumë rreth