Krenar Shala e quan “palidhje” sloganin e Vetëvendosjes

E Enjte  21 Janar 2021 00:10 |
Krenar Shala e quan “palidhje” sloganin e Vetëvendosjes

Analisti i njohur, Krenar Shala, e ka komentuar sloganin e ri të Lëvizjes Vetëvendosje në emisionin “Politiko” të Kanal 10.

Ani pse Shala ka mbështetur ndryshimin dhe bashkëpunimin mes Kurtit dhe Vjosa Osmanit, ai nuk ka kursyer kritikat për sloganin “Krejt dhe Drejt”.

“S’di çfarë të them, palidhje po më duket kjo Krejt dhe Drejt. Ajo e kaluara ‘Erdhi Dita’ më ka pëlqyer më shumë”, ka thënë Shala, transmeton Portali.info.

Mendimin e njejtë me Shalën e ka ndarë edhe ish-deputeti Milaim Zeka, i cili nuk e ka pëlqyer sloganin e ri të VV-së. /PORTALI.info