Lajçak pas takimit me Thaçin: Presim që dialogu të fillojë shpejtë, bashkëpunojmë ngushtë me SHBA-të

E Marte  16 Qershor 2020 18:10 |
Lajçak pas takimit me Thaçin: Presim që dialogu të fillojë shpejtë, bashkëpunojmë ngushtë me SHBA-të

I Dërguari Special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë – Serbi, Miroslav Lajçak ka folur për media pas takimit të tij me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi.

 
Lajçak ka thënë se kjo është vizita e tij e parë në Kosovë si Përfaqësues i Lartë i BE-së për dialogun Kosovë – Serbi dhe për Ballkanin,