​Osmani takoi eurodeputetin austriak Sagartz

E Hëne  07 Shkurt 2022 17:50 |
​Osmani takoi eurodeputetin austriak Sagartz

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani priti sot në takim deputetin e Partisë Popullore të Austrisë (ÖVP) në Parlamentin Evropian, Christian Sagartz.

Në takim u bisedua për bashkëpunimin politik dhe ekonomik mes Kosovës dhe Austrisë, zhvillimet në rajon dhe integrimin e shteteve të rajonit në Bashkimin Evropian.

Osmani po ashtu vlerësoi rolin pozitiv të Parlamentit Evropian në mbështetje të procesit të liberalizimit të vizave për qytetarët e Kosovës.

Më shumë rreth