PSD-ja publikon fotografi nga përgatitjet për protestën e nesërme

E Premte  28 Janar 2022 18:15 |
PSD-ja publikon fotografi nga përgatitjet për protestën e nesërme

Partia Socialdemokrate ka publikuar disa fotografi të aktvistëve të saj për protestën që pritet të mbahet nesër në Prishtinë kundër shtrenjtimit të rrymës.

PSD-ja ka shkruar se janë gati e tash le të bëhet gati qeveria.

“Ne jemi gati. Tash le të bëhet gati Qeveria”, thuhet në postimin e PSD-së.

Kryetari i këtij subjekti, Dardan Molliqaj, përmes një konference për media sot u ka bërë thirrje qytetarëve dhe partive opozitare që t’u bashkangjiten në protestën e nesërme.

Partitë opozitare, LDK, PDK dhe AAK nuk do të marrin pjesë në protestë por kanë deklaruar se e mbështesin.

Më shumë rreth