Raporti ditor me COVID-19, lajm i keq nga Gjermania

E Marte  29 Shtator 2020 09:58 |
Raporti ditor me COVID-19, lajm i keq nga Gjermania

Gjermania ka regjistruar përsëri mbi 2 mijë raste të reja me koronavirus.

 
Gjermania ka publikuar bilancin ditor me COVID-19.

Gjermania raportoi 2,089 raste të reja me koronavirus, raporton Reuters, transmeton lajmi.net.

Po ashtu, Gjermania regjistroi sot dhe 11 vdekje të tjera, ka bërë të ditur raporti ditor nga Instituti Robert Koch për sëmundjet infektive.

Më shumë rreth