Sërish tërmet i fuqishëm në Shqipëri, lëkundjet ndjehen edhe në Kosovë

E Mërkure  15 Shtator 2021 14:46 |
Sërish tërmet i fuqishëm në Shqipëri, lëkundjet ndjehen edhe në Kosovë

Një tërmet i fuqishëm ka goditur para pak minutash Shqipërinë.

 
Sipas Qendrës Evropiane për Monitorimimin e Tërmeteve, fuqia e lëkundjes ka qenë 4.7 ballë të Rihterit.

Epiqendra ishte 13 km larg Koplikut dhe 29 km larg Podgoricës.

Ende nuk dihet nëse i njëjti ka shkaktuar dëme materiale. 

Më shumë rreth