Vdes ish-ushtarja e UÇK-së Vjosa Qerimaj, shërbeu si infermiere e luftës

E Premte  28 Janar 2022 20:42 |
Vdes ish-ushtarja e UÇK-së Vjosa Qerimaj, shërbeu si infermiere e luftës

Gjatë ditës së premte ka vdekur ish-ushtarja e UÇK-së, Vjosa Qerimaj pas një sëmundje të rëndë.

Lajmin për vdekjes e infermieres së luftës e kanë bër të ditur familjarët e saj.

“Motra jone Vjosa na la sot. Ajo ka sherbyer si ushtare e Ushtrise Çlirimtare te Kosoves si infermiere ne kohet me te veshtira per ushtaret e plagosur, dhe me nevoje mjekesore. Kontributi i saj nuk do te harrohet kurre, dhe do te na mbaje krenar gjithe jeten.”, shkruhet në njoftimin e tyre.

Më shumë rreth