Viti shkollor do të fillojë në tri faza, ja cilat janë ato

E Hëne  24 Gusht 2020 18:10 |
Viti shkollor do të fillojë në tri faza, ja cilat janë ato

Ministria e Arsimit dhe Shkencës, përmes një njoftimi zyrtar kanë bërë të ditur se krerët e institucioneve qendrore dhe lokale kanë diskutuar sot për përgatitjet finale për fillimin e vitit të ri shkollor.

“Ministri i Arsimit dhe Shekncës, Ramë Likaj, ka marrë pjesë në takimin që është mbajtur sot me kryeministrin e Kosovës, Avdullah Hoti, ministrin e Shëndetësisë, Armend Zemaj dhe kryetarët e komunave, ku është diskutuar për mbështetjen financiare të Qeverisë ndaj komunave për menaxhimin e pandemisë dhe analizimin e efektit të masave mbrojtëse ndaj Covid-19, si dhe fillimin e vitit të ri shkollor 2020/2021”, thuhet në njoftim, përcjell Portali.info.

Pas takimit, ministri Likaj ka thënë se janë dakorduar me IKSHPK-në dhe Ministrinë e Shëndetësisë, që viti shkollor të fillojë në tri faza. /PORTALI.info

Më poshtë keni njoftimin e plotë:


Më shumë rreth