E mbylli në hotel dhe e drogoi, publikohen pamjet e Maradonnës në shtrat me 16 vjeçaren

E Mërkure  13 Tetor 2021 09:29 |
E mbylli në hotel dhe e drogoi, publikohen pamjet e Maradonnës në shtrat me 16 vjeçaren

Janë shfaqur pamje të Diego Maradona në një shtrat me një vajzë 16-vjeçare e cila që atëherë ka akuzuar legjendën e futbollit se e ka mbyllur në një hotel, e ka lidhur me kokainën.

 
Mavys Alvarez, nga Kuba, shihet i pakëndshëm në videot intime të marra në vitin 2000 në fillim të lidhjes së tyre të supozuar trevjeçare, transmeton lajmi.net.

Maradona, i cili vdiq në moshën 60 vjeçare vitin e kaluar, mbajti kamerën në duar ndërsa dyshja ishte shtrirë në shtrat ndërsa komentet e futbollit luanin në sfond.

Klipet e tjera, të marra nga gazeta spanjolle Infobae, tregojnë bashkëpunëtorët e Maradonës në dhomë.

Akuzat kanë nxitur një rast trafikimi njerëzor kundër rrethimit të ikonës së ndjerë dhe kanë hedhur një hije mbi trashëgiminë e futbollistit që konsiderohet si një nga lojtarët më të mirë të lojës ndonjëherë.

 

Ylli ishte në Kubë për një program rehabilitimi të drogës dhe dyshohet se u takua me adoleshenten në një vendpushim hoteli në Varadero pasi një nga bashkëpunëtorët e tij e bindi atë që të bashkohej me të.

Ajo tha: “Ai kaloi më shumë se një orë duke më bindur se ishte e rëndësishme të ndihmoja Diegon, se ai ishte një figurë me famë botërore, një mik i Kubës, dhe ai ishte në depresion”.

Maradona më pas e transferoi atë në një apartament në Havana para se ta prezantonte me drogë, ahengje dhe madje edhe udhëheqësin kuban Fidel Castro i cili e quajti atë një vajzë të bukur, thotë ajo.

Pretendimet kanë çuar në ngritjen e një ankese në Prokurorinë për Trafikimin dhe Shfrytëzimin e Personave në Argjentinë, dhe Zonja Alvarez është bashkuar si paditëse.

Më shumë rreth