Mulan do të fillojë të shfaqet në ekran nga ky muaj

E Mërkure  05 Gusht 2020 15:24 |
Mulan do të fillojë të shfaqet në ekran nga ky muaj

Mulan do të nisë në Disney Plus në shtator për 30 dollarë së bashku me teatrot e zgjedhura.

Mulan tashmë do të dalë premierë në Disney Plus për shkak të kufizimeve të sjella nga pandemia e koronavirusit, shkruan Mirror.co.uk, transmeton lajmi.net.

Ai do të transmetohet nga muaji shtator në Disney + dhe lajmi u bë i ditur gjatë pronari i Disney, Bob Chapek.

Disney + tani besohet të ketë më shumë se 60.5 milionë abonentë në të gjithë botën.

Sipas afatit, Chapek tha: “Ne jemi të kënaqur ta sjellim Mulan tek konsumatori që e priste atë pasi na është dashur të lëvizim datat (publikimin) disa herë.

“Ne jemi duke e shikuar Mulan-in si një të vetëm në krahasim me të tjerët duke u përpjekur të themi se ekziston një model i ri i dritares së biznesit”, shtoi ai. 

Më shumë rreth