Formacionet zyrtare: Bentford – Chelsea

E Mërkure  22 Dhjetor 2021 20:20 |
Formacionet zyrtare: Bentford – Chelsea

Sonte (e mërkurë) do të zhvillohet sfida interesante mes Bentfordit dhe Chelseas, në kuadër të kualifikimeve për çerekfinalen e Carabao Cup.

Skuadra e Thomas Tuchel që ka një numër të madh të rasteve me COVID-19, synon fitoren edhe pse do ta këtë të vështirë, shkaku i mungesave.

Ndërkohë, Bentford do mundohet të bëjë befasinë për të eliminuar kampionin e Evropës nga Kupa e Anglisë.

Formacionet zyrtare:

Bentford: Fernandez; Bech, Jansson, Pinnock, Canos, Baptiste, Jensen, Janelt, Henry, Wissa, Mbeumo.

Chelsea: Kepa; Simons, Chalobah, Sarr, Azpilicueta, Kovacic, Saul, Alonso, Barkley, Soonsup-Bell, Vale.

Ndeshja nis në ora 20:45.

Më shumë rreth