Legjenda daneze, Laudrup mposht kancerin pas dhjetë viteve

E Marte  15 Shtator 2020 21:54 |
Legjenda daneze, Laudrup mposht kancerin pas dhjetë viteve

Këtë të hënë, Brian Ladrup njoftoi në llogarinë e tij në Instagram se ishte shëruar nga kanceri limfoma folikulare.

Ish-sulmuesi i Glasgow Rangers kishte luftuar me sëmundjen për dhjetë vjet.

Fitues i Euro 1992 me skuadrën daneze dhe i Ligës së Kampionëve me AC Milan gjatë sezonit.

Vëllai i vogël i Michael Laudrup, i cili e përfundoi karrierën e tij në korrik 2000 nën ngjyrat e Ajax, tani është këshilltar për një kanal televiziv danez.

Më shumë rreth