Muric gabon, Gjeorgjia kalon në epërsi

E Marte  12 Tetor 2021 21:14 |
Muric gabon, Gjeorgjia kalon në epërsi

Janë duke u përballur Kosova dhe Gjeorgjia.

Kombëtarja e Gjeorgjisë ka kaluar në avantazh ndaj Kosovës.

Dardanët e nisën lojën më mirë, megjithatë ishte Gjeorgjia që gjeti golin përmes Tornike Okriashvili në min e 11′.

Goli erdhi pas një gabimi të portierit Aro Muric që e lëshoi topin nga dora dhe gjeorgjianët e shfrytëzuan për mrekulli këtë epërsi. 

Më shumë rreth