Werder Bremeni i dedikon një postim të veçantë Milot Rashicës

E Shtune  27 Shkurt 2021 18:07 |
Werder Bremeni i dedikon një postim të veçantë Milot Rashicës

Milot Rashica ishte protagonisti kryesor në ndeshjen e mbrëmshme ku Werder Bremen triumfoi ndaj Frankfurtit.

 
Edhe pse Frankfurti është njëra nga skuadrat më në formë këtë sezon në Bundesliga, Werder Bremeni i frymëzyar nga Milot Rashica arriti ti mposht me rikthim ata.

Rashica ishte titullar në këtë ndeshje, ai dhuroi një asistim të bukur për Gebre Selassie në min (47′).

Miloti luajti 86 minuta, regjistroi dy goditje në portë dhe një herë goditi shtyllën, kishte totalisht 15 pasime të sakta dhe morri notën më të lartë 8.1 nga të gjithë skaudra.

Tani, skaudra e Werderit ka postuar një fotografi ku ka vlerësuar Rashicën në ndeshjen e mbrëmshme.

 
Në postimin e tyre thuhet se Miloti ishte i pandalshëm natën e mbrëmshme.

Më shumë rreth