ZYRTARE: 60 mijë tifozë do jenë të pranishëm në “Wembley” për gjysmëfinalet dhe finalen e “Euro 2020”

E Marte  22 Qershor 2021 16:36 |
ZYRTARE: 60 mijë tifozë do jenë të pranishëm në “Wembley” për gjysmëfinalet dhe finalen e “Euro 2020”

Stadiumi ‘Wembley’ do jetë nikoqir i gjysmëfinaleve dhe finales së Kampionatit Evropian “Euro 2020”.

Guvernatori britanik së fundmi ka bërë të ditur se plotë 60 mijë tifozë do jenë të pranishëm për ndeshjet e gjysmëfinaleve dhe finales.

“Kapaciteti në “Wembley” do rritet deri në 60 mijë tifozë të pranishëm për gjysmëfinalet dhe finalet e Euro 2020”, ishte deklarata e guvernatorit britanik.

Kjo nënkupton se ndeshjet gjysmëfinale dhe finale do zhvillohen me 75 për qind të kapacitetit të plotë të stadiumit.

Ndërkohë, më herët është raportuar se finalja e “Wembley” mund të zhvillohet me kapacitet të plotë.